Tervetuloa käynnille Kruunuasuntoihin !

Suomen Vahvimmat

Kruunuasunnot Oy on asuntojen ja asumisen kehitysyhtiö, jonka emoyhtiö on valtio-omisteinen Governia Oy.

Kruunuasunnot Oy:n aiemmin kokonaan omistaman A-Kruunu Oy:n osakekanta siirtyi huhtikuussa 2014 ympäristöministeriön omistukseen. A-Kruunu Oy:n tavoitteena on tuottaa lähivuosina merkittävästi kohtuuhintaisia vuokra-asuntoja Helsingin seudulle. Kruunuasunnot tuottaa A-Kruunulle muun muassa vuokraus- ja isännöintipalveluja.

Kruunuasunnot Oy on perusparantamisen osalta merkittävä asuntorakennuttaja. Yhtiö on perusparantanut laajamittaisesti yli 2000 asunnon kannan. Uustuotantoa on tehty 150 asunnon osalta.

Kruunuasunnot Oy omistaa 179 rakennusta, joissa on noin 2600 asuntoa 26 paikkakunnalla Raaseporin Dragsvikista Sodankylään. Yhtiö on kehittänyt viime vuosina ja kehittää edelleen asuntokantaansa monin tavoin kuten peruskorjaamalla, perusparantamalla, rakentamalla ullakkoasuntoja ja muita uusia asuntoja sekä myymällä osan asuntokannastaan. Kehitystyön avainsanoja ovat asumisviihtyvyys, energiatalous ja viestintä. >Lue lisää yhtiöstä

Pikalinkit:
Uusimmat uutisemme | Vuokrattavien kohteiden hakukone | Hämeenlinnan viinikellari

Tietoja asuntokannastamme?
Tutustu taloihimme ja asuntokantaamme asukassivuillamme.

Runsaasti myyntikohteita

Kruunuasuntojen tämän hetken myyntikohteet ovat seuraavat:
Rivitaloasuntoja Säkylän Huovinrinteellä. SKV Kiinteistönvälitys Oy, Arto Felin, 050 512 3881, arto.felin@skv.fi
Kerrostaloasuntoja Lahden Hennalassa. SKV Kiinteistönvälitys Oy, Jorma Salonen, 0400 612 521, jorma.salonen@skv.fi
Kerrostaloasuntoja Tikkakoskella. SKV Kiinteistönvälitys Oy, Sami Nivala, 040 760 3576, sami.nivala@skv.fi
Kerrostaloasuntoja Haminassa. Huoneistokeskus Oy, Ritva Kauranen,
0400 653 035, ritva.kauranen@huoneistokeskus.fi
Kulttuurihistoriallinen taloharvinaisuus (582 m2) Hämeenlinnassa. Huoneistokeskus Oy, Harri Heinonen, 040 7724 530, harri.heinonen@huoneistokeskus.fi
Pienkerrostalo, pientalo ja rakennuskelpoinen tontti Kankaanpään Niinisalossa, SKV Kiinteistönvälitys Oy, Timo Parttimaa, 044 311 0168, timo.parttimaa@skv.fi
Lisätietoja kohteista asukassivuiltamme.


Kruunuasunnot Oy Elimäenkatu 25 – 27, 00510 Helsinki | Palaute | Sivun alkuun